Ostatni z braci Slater

18 września 2019

 Kolejna bestsellerowa pozycja od L. A. Casey tym razem, to długo wyczekiwana  kontynuacja serii o tajemniczej i niezwykle seksownej rodzinie. „Damien. Bracia Slater. Tom 5” to już ostatni tom opowiadający historię kolejnego brata- Damiena, który to uważa się za czarna owce w swojej rodzinie. Młody Slater obwinia się o wszystkie złe rzeczy, jakie wydarzyły się w jego rodzinie. Nie potrafi uporać się z bagażem doświadczeń z przeszłości, nie potrafi zacząć żyć tu i teraz. Przez swoje zapomnienie w dawnych czasach nie zauważa, że krzywdzi tych, którzy są wokół niego, nikogo do siebie nie dopuszcza.

Czy przegapi miłość swojego życia?

NA drodze Damiena pojawia się Alannah, dziewczyna, która ze wszystkim zmaga się zawsze sama i tak samo jak on, nie chce dać sobie pomóc. Oboje ścigani przez duchy przeszłości próbują odnaleźć do siebie drogę. Alannah, pomimo trudnej życiowej sytuacji zawsze pragnęła, by zaleźć prawdziwego mężczyznę, z którym połączy ją głęboki uczucie, prawdziwa pasja i gorące pożądanie. Damien wydaje się być wprost stworzony do tej roli, w końcu jest przystojny, uwielbia wcielać się w rolę uwodziciela, ma wszystko, czego każda kobieta mogłaby zapragnąć. Z nim każdy dzień jest jak przygoda, nigdy się razem nie nudzą, tylko czy dwoje zagubionych ludzi może wspólnie odnaleźć szczęście? A może poprzez swój związek oboje pogrążą się jeszcze bardziej? Czy odnajdą szczęśliwe zakończenie? Alannah ryzykuje i oddaje mu się cała, jest gotowa dla niego poświęcić wszystko. Czy Damien jest gotowy na taki prezent od losu? Czy będzie umiał docenić szczere uczucie kobiety,  która zakochała się w nim bez reszty?

Klasyczny erotyk L. A. Casey, a może powieść psychologiczna?

Pomimo, iż w tym tomie nie brakuje gorących, wprost przesyconych erotyzmem wątków, to jednak tym razem autorka porywa nas jeszcze głębiej niż poprzednio, do wnętrz stworzonych przez nią bohaterów. Cały czas czytelnik podąża za przeżyciami i emocjami, które kotłują się w głównych bohaterach. Strona za stroną poznajemy ich coraz bardziej, dostrzegamy zmiany w myśleniu, widzimy ich pracę nad związkiem, tu nie chodzi tylko o gorący seks. W powieści nie brakuje również spektakularnego rozstania i trudów powrotu do siebie. Wzajemnej pracy nad odzyskiwaniem zaufania, co wcale nie jest takie proste w przypadku ludzi poranionych wcześniej przez życie. Pomimo iż w książce nie ma tak wartkiej akcji, jak w poprzednich tomach, to jednak ta część ujmuje czytelnika, jako swoiste kompendium relacji dwójki ludzi. L. A. Casey doskonale opisuje etapy związku, nie stroni od życiowych trudności przez co powieść nie jest przesłodzona i czyta się ją jednym tchem.

 

Tagi
Kategoria Książki #książki dla kobiet